Ucz się języków obcych

Warto uczyć się języków obcych. Nie odkrywam żadnej Ameryki. Ale warto przypomnieć.

Jeśli jesteś w szkole średniej, to najlepsze co możesz zrobić dla siebie, to pilnie uczyć się języków obcych. Jeśli Twoi rodzice mogą opłacić lekcje dodatkowe poza programem szkolnym, skorzystaj z tego i pilnie się ucz języków. Przydadzą Ci się w przyszłości niezależnie, jaką ścieżkę kariery wybierzesz.

Jeśli studiujesz, przyłóż się do nauki języków obcych. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, kup dodatkowe kursy. W czasie studiów łatwiej przyswajasz wiedzę. Masz też więcej czasu na naukę niż ludzie, którzy założyli rodzinę i opiekują się dziećmi. Nauka języków to naprawdę dobra inwestycja i zawsze procentuje.

Jeśli pracujesz, pomyśl o takim zorganizowaniu czasu po pracy, abyś mógł lub mogła poświęcić się nauce języka obcego. Nie tłumacz się przed sobą lub kolegami, że nie masz czasu, bo masz na głowie dom. Weź przykład z tych, którzy godzą obowiązki domowe i naukę. Są tacy, nieprawdaż?

Nie muszę pisać o mnogości kursów i szkół, które uczą języków obcych. Wiele kursów jest częściowo finansowanych z dotacji, są więc tańsze. Sprawdź opinię o takich kursach i zapisz się. Wiele kursów języków obcych odbywa się w internecie. Nie musisz nawet wychodzić z domu. Sprawdź opinię o kursie, skorzystaj z pierwszej darmowej lekcji i zacznij uczyć się języka obcego.

 

Jaki język obcy zagwarantuje Ci najlepszą przyszłość?

Można uczyć się języka stosowanego w Twojej firmie, aby łatwiej awansować. Można uczyć się języka używanego w firmie, do której chcesz aplikować. Można doskonalić język, którego uczyłeś się w szkole.

W Polsce panuje przekonanie, że język angielski daje największe możliwości. Faktycznie przydaje się w kontaktach biznesowych w wielu krajach. Niektóre branże wręcz nie mogą funkcjonować bez angielskiego.

Jeśli chcesz jednak zdobyć przewagę nad konkurencją, zastanów się nad nauką innego języka obcego. Jeśli chcesz handlować z Francuzami, Chińczykami, Japończykami, Brazylijczykami, to znajomość ich języka gwarantuje Ci ich większą sympatię.

 

Czy warto rozpocząć naukę języka po studiach?

Tak. Nie ma żadnych przeciwwskazań. A wręcz jest wskazane, bo rozwija. Ćwiczymy w ten sposób mózg, ale również zarządzanie swoim czasem i innymi obowiązkami. Warto uczyć się języków w każdym wieku.

Zastanawiasz się jeszcze do jakiego kraju polecieć na wakacje? A jakiego uczysz się języka? Zamiast wakacji pod palmami wybierz kurs językowy w kraju lub za granicą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.