2

Nadrobocie to najlepszy czas na zmianę pracy

O rynku pracy mówi się, że sprzyja pracownikom lub pracodawcom. Od wielu lat i coraz bardziej, dzięki nadrobociu rynek sprzyja pracownikom.

Jeśli wysoki poziom bezrobocia sprzyja pracodawcom na rynku pracy, to nadrobocie właśnie sprzyja pracownikom. Nadrobocie to stan, gdy pracodawcy oferują więcej miejsc pracy niż rynek może zaoferować. W czasie nadrobocia pojawia się imigracja zarobkowa, właśnie z tego względu, że popyt krajowy przewyższa krajową podaż, która musi być uzupełniona pracownikami przyjezdnymi. Stąd tak wielu Ukraińców na polskim rynku pracy.

Nadrobocie to doskonały moment dla wszystkich pracowników, którzy chcą poprawić warunki pracy i płacy. Jeśli nie teraz, to kiedy?

Nadrobocie to również wymarzony czas dla polskich marud, którzy mocni są w gadaniu o wyzyskiwaniu pracowników, ale nie robią niczego, aby poprawić swoje położenie.

Myślisz o zmianie pracy? Chcesz znaleźć pracę bliżej miejsca zamieszkania? Chcesz z pracodawcą wynegocjować lepsze stawki? Chcesz godziny pracy lub wielkość etatu dostosować do obowiązków rodzinnych?

To zrób to teraz!

2 comments

  1. Dokładnie tak!. Problemem polskich firm nie są pracodawcy! Problemem są pracownicy, którzy boją się dopomnieć o swoje. Ja średnio co pół roku chodzę po podwyżkę. I z tego co wiem to jestem jedyną osobą w firmie która tak robi. Nie bójcie się dopominać o swoje. Pracodawca nie robi Wam łaski wypłacając wynagrodzenie. Wy pracujecie on płaci. Zacznijcie się cenić! Bądźcie pewni, że jeżeli się nie dopomnicie to nic nie dostaniecie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*