Nadrobocie to najlepszy czas na zmianę pracy

O rynku pracy mówi się, że sprzyja pracownikom lub pracodawcom. Od wielu lat i coraz bardziej, dzięki nadrobociu rynek sprzyja pracownikom.

Jeśli wysoki poziom bezrobocia sprzyja pracodawcom na rynku pracy, to nadrobocie właśnie sprzyja pracownikom. Nadrobocie to stan, gdy pracodawcy oferują więcej miejsc pracy niż rynek może zaoferować. W czasie nadrobocia pojawia się imigracja zarobkowa, właśnie z tego względu, że popyt krajowy przewyższa krajową podaż, która musi być uzupełniona pracownikami przyjezdnymi. Stąd tak wielu Ukraińców na polskim rynku pracy.

Nadrobocie to doskonały moment dla wszystkich pracowników, którzy chcą poprawić warunki pracy i płacy. Jeśli nie teraz, to kiedy?

Nadrobocie to również wymarzony czas dla polskich marud, którzy mocni są w gadaniu o wyzyskiwaniu pracowników, ale nie robią niczego, aby poprawić swoje położenie.

Myślisz o zmianie pracy? Chcesz znaleźć pracę bliżej miejsca zamieszkania? Chcesz z pracodawcą wynegocjować lepsze stawki? Chcesz godziny pracy lub wielkość etatu dostosować do obowiązków rodzinnych?

To zrób to teraz!

2 comments

  1. Rafal
    Rafal says:

    dziękuję ArFeN za Twój komentarz. Podkreślasz stawki, okay, oczywiście to ważne. Czy najważniejsze? Każdy musi sobie odpowiedzieć na pytanie. Chcę tylko zwrócić Twoją uwagę, że wiele innych czynników również w istotny sposób wpływa na zadowolenie z pracy i stanowiska. Obecnie jest dobry moment, aby poprawić swoją sytuację, jeśli ktoś jest z niej niezadowolony; bez obawy, że nie znajdzie zatrudnienia, bo – jak pisałem – teraz praca szuka pracownika. Korzystajcie z nadrobocia i nie marudźcie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.