Marzenia się spełniają

Dziś chciałbym odlecieć, czyli pomarzyć o tym, jak Polska może się rozwinąć dzięki Waszej przedsiębiorczości.

 

Mam takie marzenia o silnej polskiej gospodarce. Może moje marzenia zaczynają się spełniać, bo coraz więcej się w Polsce zmienia. Dziś dwa przykłady o sukcesach Polaków.

 

Polska to kraj MacGyverów

„Polska to kraj MacGyverów. Przez trudności techniczne Polacy motywowani są do kombinowania” mówi Tomasz Wołkowski, bakteriolog z Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny, który stworzył szybki test na Ebolę. Z całego serca gratuluję Tomaszowi wyróżnienia osiągniętego w międzynarodowym konkursie Innovators Under 35 organizowanym przez MIT Technologu Review. Tutaj możecie obejrzeć wywiad z Tomaszem. Wysłuchałem wywiadu z Tomaszem z wielkim przejęciem. Naładowałem swoje akumulatory. A Wy jak odbieracie sukces Tomasza?

 

Drugi przykład

„Komu pierwszemu uda się skomercjalizować [projekt], ten będzie rozpoznawalny [na rynku]” mówi inny laureat konkursu Innovators Under 35, Olga Malinkiewicz z firmy Saule Technologies, która rozwija technologię perowskitów. Szczerze gratuluję Oldze, która dzięki perowskitom ma szansę zwiększyć wydajność pozyskiwania energii słonecznej. Zdaniem Olgi cienkie i elastyczne ogniwa perowskitów będzie można nanosić na dowolne powierzchnie, w tym ubrania. Tutaj możecie obejrzeć wywiad z Olgą, a tutaj przeczytać artykuł o jej pracy.

 

Naładowaliście swoje akumulatory? To teraz czas na realizację Waszych marzeń!

 

W następnym artykule przedstawię Wam kilka swoich pomysłów na biznes. Zapraszam do lektury.

 

PS. Pamiętacie, gdy pisałem, że kobiety będą odgrywały większą rolę w gospodarce. Myślę, że przykład Olgi o tym dobitnie świadczy.

Udostępnij innym ten artykuł, proszę
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
0Email this to someone
email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.